Chcete kvalitně zhubnout? Pak dlouho spěte!

To, že je spaní velmi důležité pro lidské tělo, víme již dlouhou dobu. Také víme, že vědci doporučují spát alespoň osm hodin denně, aby si vaše tělo dokázalo kvalitně odpočinout. Nový objev amerických vědců ovšem posouvá teorii spaní ještě o něco dál a přišli s fantastickým zjištěním. Lidé, kteří málo spí, ztrácejí možnost normálního fungování těla. Tělo reaguje na spánkovou deprivaci tím, že se snaží nedočerpanou energii pomocí hormonu grelin dostat zpět, ale pomocí jídla. Nevyspalí lidé pak mohou trpět obžerstvím a ani vlastně za to nebudou moci jejich chuťové buňky a slabá vůle, ale hormon v těle, který je prostě nutí.

Doporučená délka spaní je pro vědce z USA alespoň 9 hodin, pokud se snažíte hubnout a opět osm, pokud máte normální stravovací režim. Jakákoliv odchylka znamená větší chutě a to především na sladké výrobky, které jsou nabité energií, které vaše tělo i přes jeho požadavek není schopné spálit.

Proto dávejte pozor na to, kolik hodin denně spíte a snažte se dodržovat alespoň těch osm hodin denně. Zabráníte tak nekontrolovanému přejídání, které může vyústit až v nadměrnou obezitu. Takovéto zdravotní komplikace by si přece nikdo nepřál, a proto spěte a snažte se hubnout.

Když nemůžete spát během týdne, snažte se to alespoň dohnat o víkendu. Je to lepší pro vaše zdraví!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *