Co to je a jak se projevuje Bulimie?

Bulimie je další z řad nemocí, které se projevují jako porucha příjmu potravy, kdy člověk nezadržitelně ztrácí váhu a ničí své tělo nedostatečným příjmem základních živin, důležité pro samotnou funkci lidského těla.

Jak se tato nemoc projevuje?

Projevuje se nezadržitelným vyvrhováním potravy po každém jídle, nebo zákeřnými a neustávajícími průjmy. Své tělo k tomuto jednání jednoduše donutíte, a to tím, že po každém jídle se vyzvracíte. Později to tělo příjme za normální reakci a začne tuto praktiku opakovat samo od sebe, tudíž nadále pacient nemůže kontrolovat své tělo a nezadržitelně po požití jakékoliv potraviny musí zvracet, či dostane zákeřné průjmy. U průjmů je Bulimie nejednoznačná, protože člověk naučí tělo na průjem jedině za použití projímadel, a když se jedná o samovolnou reakci, pak zezačátku může jít o alergii na jednotlivé druhy potravy, či potraviny, tedy buďto na mléko, laktózu, apod.

Bulimie se složitě léčí pomocí psychiatrů, tedy pokud nejde o rozšířenou a již životu nebezpečnou formu. V tomto případě musí člověk do nemocnice na jednotku intenzivní péče, kdy mu budou lékaři vpravovat důležité živiny pomocí hadiček přímo do žíly. Poté se musí pacient naučit jako malé děcko od znova jíst a může se jen modlit, aby se tělo nevrátilo k zaběhnutým zvykům.

Bulimičku/ka poznáte podle problémům se zuby, protože agresivní žaludeční šťávy ničí zubní sklovinu. Takový člověk tedy bude mít sníženou kvalitu zubů. Jestliže někoho takového znáte, pak byste ho měli neprodleně dostat k psychiatrovi, dokud ještě není pozdě!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *