Jak předejít ledvinové kolice?

Pokud máte problémy s ledvinami, pak musíte do svého jídelníčku zahrnout minerální látky a vitamíny. Tyto dva prvky předejdou problémům s ledvinami a ledviny vyživují natolik, aby fungovaly v rámci možností tak, jak by měly. Při cukrovce se vyvarujte sladkým pokrmům. Tedy jednou za čas v rozumné míře si samozřejmě můžete zahřešit, protože potřebujete pestrou stravu, ve které bude zahrnuto vše, ale nesmí to být železným pravidlem.

Pití alkoholu se vyvarujte. Jedno, či dvě piva nejsou problémem. I jeden panák denně vám neublíží, pokud se tedy jedná o kvalitní alkohol, a ne zlevněný z pochybných supermarketů. Víno si dát také můžete, ale v rozumné míře. Samozřejmě počítejte s tím, že čím víc takovýchto nápojů, tak tím víc problémů.

Svoji stravu vždy měňte pomalu! Tělo si na určitý typ navykne, a pokud mu ho změníte rychle, pak zažije šok, který mu neprospěje. Proto měňte vždy svoje stravovací návyky s citem, aby tělo mělo dostatek času na zaklimatizování se. Rozhodně nedoporučuji držet drastické diety, na které najedete ze dne na den. Tělo se totiž začne bránit nezvyklému stravování a začnete přibírat, i když nic nejíte, protože tělo vše uchovává na horší časy. Až postupně začnete hubnout, ovšem tou nezdravou formou, která vás může ohrozit na zdraví.

Vždycky je dobré přemýšlet a jen kvalitním stravováním předejdete problémům se zdravím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *