Jak rozpoznáváme živiny?

Živiny jsou pro naše tělo klíčové, a to ať už v podobě dodávajících látek tělu potřebnou energii, tak i ty, které zrovna nedodávají energii, ale trochu něco jiného. Potřeba těchto výživných látek záleží na mnoha faktorech a jen profesionál vám dokáže přesně říci, kolik jakých látek potřebujete proto, aby vaše tělo kvalitně pracovalo a nebyl s ním žádný problém.

Nezáleží jenom na vaší fyzické aktivitě, ale také na prostředí, věku, vzrůstu a zaměstnání. Dále záleží také na vztahu jednotlivých živin. Pokud dodáváte do těla jen jednu látku a druhou pravidelně vynecháváte, či zanedbáváte, pak tělu chybí stavební prvek, kterým by i ten hodně přijímaný zakomponoval do těla takovým způsobem, aby vašemu tělu prospíval.

Nejenom kvůli těmto faktorům je opravdu důležité mít pestrou stravu. Ale pozor! Ono se sice řekne pestrá strava, ale i při ní musíte dbát na to, aby energetická hodnota přijímaných jídel byla na rozumné míře, protože jinak se může efekt minou účinkem a ve vašem těle bude nahromaděn tuk, do kterého by se uložila veškerá momentálně nevyužitelná energie pro organismus. Proto si vypracujte nějaký jídelní plán, díky kterému se dopracujete jak správné energetické hodnotě, tak hodnot sacharidů, apod. Zabere vám to sice pár hodin, ale rozhodně to za to stojí! Přeci jenom jde o vaše zdraví, které je pro vás jistě důležité.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *