Jízda na kole jako prostředek k hubnutí

Než vyjedete

Pokud jste na kole již dlouho neseděli, měli byste si aspoň letmo zopakovat pravidla silničního provozu. Nezapomínejte především na to, že musíte vždy ukazovat směr svého odbočení! Před nasednutím na kolo vždy zkontrolujte technický stav kola a jestli máte s sebou potřebné základní nástroje pro opravu kola. Dále si berte alespoň malou lékárničku na drobná zranění, kde by měl být minimálně obvaz, náplast a dezinfekce. A samozřejmě nesmíte zapomínat na tekutiny, které je třeba pravidelně doplňovat! Takže alespoň litrovou láhev vody s sebou. Pro začátek si vyberte nějakou jednodušší trasu, abyste se příliš nepřepínali.

Pozitiva jízdy na kole

Jízda na kole patří mezi aerobní aktivity, při kterých dochází ke spalování tuků. Pokud budete na kole jezdit pravidelně, brzy zlepšíte svoji kondici. Při jízdě na kole tolik nezatěžujete svoje klouby, jako například při běhu. Dále jízda na kole pomáhá srdci a cévám a rovněž má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku. Navíc, pokud si zvolíte vhodnou trasu, můžete se při jízdě na kole kochat krásami přírody.

Co na kole neposílíte

Pokud chcete jízdou na kole nejen shodit nějaké to kilo, ale získat navíc i svalovou hmotu, doplňte ji i jiným cvičením, například plaváním. Při jízdě na kole totiž neprocvičíte všechny svaly, především ty v horní části těla.

Jak často jezdit na kole?

Pokud chcete efektivně zhubnout, měli byste jezdit na kole aspoň 3x týdně, vždy po dobu minimálně 45ti minut. Jak známo, ke spalování tuků dochází až po 20ti minutách aerobní zátěže. Můžete si tedy hlídat svoji tepovou frekvenci, abyste měli přehled, kdy vaše tělo skutečně začíná tuky spalovat. Můžete se také orientovat podle svého dýchání, pokud dech sotva popadáte a nejste při tomto tempu schopni ani mluvit, měli byste rozhodně zpomalit. V takovém případě se totiž již nacházíte v anaerobním režimu, nedochází tak ke spalování tuků ale k nárůstu svalové hmoty. Navíc budete při tomhle tempu brzy unaveni.

Zkuste rotoped

Alternativou jízdního kola je rotoped. Výhodou rotopedu je, že posiluje celé tělo. Pokud si rotoped umístíte do pokoje s televizí, můžete tak zároveň trénovat a sledovat film. Na druhou stranu budete ochuzeni o pohyb na zdravém vzduchu a sledování krás přírody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *