K čemu jsou dobré minerální látky?

Minerální látky jsou látky anorganické, z nichž tělo některé nezbytně potřebuje. Tyto základní minerální látky jsou potřebné pro hladký průběh látkové výměny. Mají také vliv na nervovou činnost a na hospodaření s vodou. Dále mají zvláštní význam při stavbě kostí, jsou součástí zubů, hormonů, nebo enzymů. Plnohodnotná strava zabezpečuje jejich dostatečný přísun.

Minerální látky dělíme na biogenní prvky a prvky stopové. Mezi biogenní prvky zařazujeme draslík, sodík, hořčík, fosfor, vápník, chlorid a síru. Stopové prvky se vyskytují v těle jen v nepatrných koncentracích. Nejdůležitější jsou jód, železo, kobalt, měď, mangan a zinek. Jejich hlavní úloha spočívá v enzymatických funkcích, transportu živin, tvorbě krve a hormonů.

O mnoha minerálních látkách se dnes ještě neví, zda jsou pro tělo podstatné. Některé z nich působí ve velkých množstvích dokonce toxicky, tzn. že jsou jedovaté.

Minerální látky, obsažené v minerálních vodách, dokážou nejenom zlepšit stav vaší pokožky, ale také příznivé působí na problémy s ledvinami. Pokud trpíte například na močové kameny, ledvinové kameny, nebo vám ledviny nepracují na sto procent, pak byste měli pít jenom takto obohacené minerální vody, které jsou extrémně zdravé. Ovšem ne každá voda je vhodná, a proto čtěte příbalové informace a zkoušejte, která voda vám dělá nejvíce dobře.

Minerální látky jsou bezesporu užitečné a naše tělo je dozajista potřebuje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *