Krabičková dieta

Že jste o této dietě ještě neslyšeli? Není divu, tato dieta je u nás trendem teprve několika posledních měsíců. Přesto se u nás v poslední době začíná hojně rozmáhat.

Podstata krabičkové diety

Podstata krabičkové diety je jednoduchá. Vy sami si jídlo nepřipravujete ale necháte si jej doručit až do domu. Na každý den dostanete jídlo rozdělené do 5ti krabiček. Tedy snídani, dopolední svačinku, oběd, odpolední svačinku a večeři. Tato strava je pro každý den sestavována tak, aby byla optimálně vyvážená. Obsahuje tedy doporučené množství bílkovin, vlákniny, sacharidů a tuků. Toto složení by mělo být vhodné pro váš organizmus a optimální pro zdravé hubnutí.

Jak na to?

Pokud zadáte do internetového vyhledavače slovní spojení “krabičková dieta”, najde vám internet konkrétní firmy, které se touto dietou zabývají a můžete si u nich krabičkovou dietu objednat. Na stránkách těchto firem najdete například jídelníček, ukázky jídel a samozřejmě i ceník. Dále zde často najdete na výběr i z několika programů, podle toho, jestli chcete hubnout, váhu si pouze udržovat, nebo jestli žijete hodně aktivním životem a vydáváte tak velké množství energie.

Výhody krabičkové diety

Tato dieta nabízí spoustu výhod. Jak už bylo výše řečeno, dostáváte tak dokonale vyváženou stravu, za kterou bude váš organizmus vděčný. Další výhodou je úspora času. Nemusíte se již zabývat složitou přípravou zdravých jídel. S tím souvisí i samotná příprava, snad každý z nás při vaření ochutnává a díky tomu sní větší množství jídla, než si sám uvědomuje. Při krabičkové dietě vám toto nehrozí. Jako poslední významnou výhodu bych jmenovala úsporu peněz. A to především v případě, kdy žijete sami. Jistě víte, jak neekonomické je vařit pro jednoho a při vaření do zásoby zase riskujete zkažení jídla. Při krabičkové dietě vám toto nehrozí.

Nevýhody krabičkové diety

Bohužel ne na všech místech naší republiky je k dispozici rozvážka těchto jídel. Pokud bydlíte ve větším městě nebo poblíž něj, nebudete mít s hledáním dodavatele krabičkové diety problém. Pokud ale bydlíte v nějakém odlehlém koutě naší republiky, je možné, že se v okolí žádná firma nabízející tyto služby nenachází. Další nevýhodou je to, že ve skutečnosti vlastně nevíte, jak bylo jídlo připravováno. Jestli je opravdu tak zdravé a jestli skutečně obsahuje uvedený počet kalorií.

Zkuste si to sami

Rádi byste krabičkou dietu taky zkusili, ale nemáte k těmto firmám přístup, nebo vám to přijde přece jen moc drahé? Zkuste to sami! Každý den ráno, nebo lépe předešlý den večer si připravte jídlo na další den. Snažte se přitom dodržovat optimální velikost porcí a doporučené množství živin. Nemusíte potom jídlo řešit během dne a nebude vás to svádět k nadbytečnému mlsání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *