Mýtus o hubnutí čtvrtý – Na snídani nezáleží!

Myslíte si, že když vynecháte snídani, pak se nic nestane? To je obrovský omyl. Je to jako kdybyste nenalili do auta vůbec žádný benzín a s vyschlou nádrží byste doufali, že prostě to auto na benzínku, v podobě oběda pro člověka, dojede! Tedy vše je naopak. Snídat se musí! Během odpoledne by vaše tělo mělo přijmout 60% celkového příjmu energie. Jak vidíte, je to vysoké číslo, které byste neměli zanedbávat. Spíše než snídani si odpusťte večeři, uděláte lépe!

Ti co nesnídají, špatně nastartují své tělo a tím omezí jak mentální, tak fyzickou aktivitu a to po celý den. Tedy po celý den nebudete mít dostatek energie a můžete podávat nižší výkony. Tím že nesnídáte, se vystavujete riziku získání žlučníkových kamenů.

Dále je tu fakt, který lidé často přehlíží, a to ten, že ti co nesnídají, mají větší tendenci jíst pozdě večer. Pozdě večer je ovšem vaše tělo schopno spálit méně energie a její přebytek se ukládá v těle. Tím tloustnete.

Proto na vás apeluji, abyste denně a vydatně snídali. Zabráníte tím vzniku nemocí, ale také zhubnete, protože po zbytek dne nebudete mít tendenci se přejídat. A na tom podstatně záleží!

Co snídat?

Nejlepší jsou cereálie zalité mlékem, ale v podstatě můžete snídat cokoliv, co máte po ruce. Váš žaludek je ráno schopen bez problémů zpracovat jakýkoliv typ potravy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *