Mýtus o hubnutí druhý – Nadváha a obezita se komplexně dědí

Známe ty výmluvy, kdy nám obézní lidé tvrdí, že svojí postavu zdědili po předcích a že s tím nyní nemohou nic udělat. To je ovšem lež! Ano, z poměrně velké části mohou za jejich tloušťku geny, ale to neznamená, že se tloušťce neboli nadváze nedá u takovýchto lidí předejít!

Vědci dokázali, že se z 70% dědí postava po rodičích, či vzdálenějších předcích. Spíše než postava děti v útlém věku dědí špatné stravovací návyky a s tím spjatý nevhodný životní styl. Tyto faktory jsou daleko důležitější, než samotná genová dědičnost. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že za svojí postavu nemůžete,  pak byste museli navštívit specializovanou kliniku, kde by vám přesně řekli, z kolika procent je vaše váha a postava zděděná po rodičích.

Pokud víte, že máte v rodině obézní předky, kteří mají, či měli problémy s udržením hmotnosti, pak s tím musíte začít neprodleně něco dělat, protože jinak vám hrozí nemoci, které rozhodně nejsou pěkné. Zkuste pozměnit svůj jídelníček, více cvičte a držte se dále od ultra sladkých pokrmů, kterými jsou smetana, sušenky, levné čokolády s vysokým obsahem tuku, apod. Jen tak můžete dosáhnout štíhlé postavy i přes nepříznivé geny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *