Mýtus o hubnutí pátý – Po setmění je zakázáno jíst!

Pokud bychom se řídili dle názoru některých lidí, že jíst po setmění je při dietách přísně zakázáno, pak bychom v zimě stále hladověli, protože sluníčko vychází dlouho a zapadá brzo, ještě před 16:00. Toto tvrzení je samozřejmě milné. Nezáleží na tom, kdy jíme, ale velmi důležité je co jíme!

Lékaři a odborníci na výživu doporučují jíst lehké pokrmy, které jsou bohaté na bílkoviny. Rozhodně se vyvarujte mastným jídlům, cukrovinkám, či tučným produktům. Tyto produkty by vaše tělo nabili přílišnou energií, kterou nemáte šanci přes noc spálit, a poté se vám tato nadbytečná energie ukládá v těle a způsobuje tloustnutí.

Také se doporučuje jíst nejpozději 2 až 3 hodiny před spaním. Nebudete díky tomu usínat s plným žaludkem, což by vás mohlo otravovat a přerušovat váš spánek.

Před spaním se hlavně vyvarujte konzumaci burských oříšků, křupek, slaných tyčinek, cukrovinek a brambůrků. Ideální na večeři jsou nejrůznější saláty, či bílé pečivo.

Buďte chytří a nevěřte lidem, kteří tvrdí, že po setmění se nesmí jíst. Vždycky dejte na vlastní úsudek, nebo takovým lidem argumentujte tím, co jsem napsal výše. Jistě také změní názor a dají vám zapravdu, že vůbec není důležité, v kolik hodin po setmění jíte, ale co jíte. To je ten nejdůležitější faktor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *