Mýtus o hubnutí sedmý – Vegetariáni nikdy neztloustnou

Jistě jste si někdy řekli, že už vážíte tolik, že se snad stanete vegetariánem. Okolo tohoto stravování se vytvořilo několik mýtů. Jedním z nich je rozhodně mýtus, který říká, že co vegetarián to hubeňour. Ono to ovšem není pravda! Pokud máte špatné rodinné dispozice, pak vás vegetariánství, ani veganství od tloušťky neochrání! Ba naopak.

Vegetariáni a vegané konzumují velké množství přírodní stravy, převážně ovoce. Ovšem některé druhy ovoce obsahují sice přírodní, ale obrovské množství cukru. Tento cukr působí na tloušťku stejně tak, jako ten, který naleznete v běžných potravinách. Pokud tedy konzumujete jen ten určitý typ ovoce, pak si vůbec nepomůžete a budete sice méně, ale pořád při těle.

Také krmení se náhražkami vytvářenými z chemických koncentrátů jistě není zdravé, a proto se nedá říci, že každý výrobek, který lze koupit pod označením “ Pro vegetariány!“, či “Vegany“ je stoprocentně zdravý a prospěje vašemu tělu.

Musím také upozornit, že veganství škodí lidskému zdraví. Je to z důvodu toho, že vegané odmítají přijímat životně důležité mléko, či vejce. To může ovlivnit vývoj nejenom dítěte, ale také dospívajícího člověka, a proto si na tento životní styl a stravování dejte pozor. Člověk byl stvořen k tomu, aby jedl vše. Tomu také prospívá. Jakákoliv výchylka musí logicky dopadnout špatně!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *