Mýtus o hubnutí třetí – Zhubneme odepřením tuků a cukrů

Drtivá většina lidí, kteří aktivně hubnou pomocí drastických diet, odmítá přijímat jakékoliv cukry a tuky. Vůbec si neuvědomují, že tímto krokem ničí své tělo, které se jednou ozve, že má těchto složek nedostatek. Proto nevěřte hubnoucím kúrám, které jasně říkají, že cukry a tuky jsou špatné, protože tělo je také potřebuje!

Vaše tělo denně potřebuje velké množství energie, aby vůbec dokázalo pracovat. Teď vůbec nezmiňuji zvýšenou fyzickou, či psychickou situaci, ale běžné fungování orgánů. Když vykonáváte některé namáhavější aktivity, potřebujete přísun velkého množství energie. Tu tělo získává z tuků, které poskytují tu nejkoncentrovanější energii. Pokud tuto zásobárnu energie tělo nemá, pak nemůžete podávat takové výkony, které byste teoreticky měli, můžete se cítit každý den unavení a budete mít jistě zkaženou náladu. To jsou první příznaky toho, že něco je ve vašem stravování špatně a že byste s tím měli něco urychleně dělat.

Tuky dokonce tělu dodávají potřebné vitamíny A, D, E a K. Nejzdravější jsou tuky z rostlinných olejů a ryb. Cukry ovšem také nesmíme vynechat, protože i ty mají svojí roli v zásobování těla energií.

Všeho moc škodí, a pokud máme tuků a cukrů v těle nadbytek, pak je to špatně, ale když si dáte jednou týdně kuře s rýží a poté salát s rostlinným olejem, pak vám to jedině pomůže a na váze nepřiberete!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *