Na co byste měli myslet při nákupu biopotravin?

Díky naší moderní technice se i nákup stal relativně jednodušším. Speciální bioobchody, alternativní obchody, nebo tzv. reformní obchody v Německu (u nás Raciola) jsou téměř za každým rohem. Tyto obchody nabízejí vše potřebné pro vlastní vegetariánskou kuchyni, či běžnou zdravou stravu. Budete samy překvapeni, jakou pestrou nabídku a prvotřídní výrobky v nich najdete.

Samozřejmě můžete kupovat kvalitní věci také na trhách, apod. ovšem zde stoupá výrazně nebezpečí, že si nakoupíte zboží, které bude kvalitou stejné, jako to v supermarketech a vy tedy utratíte peníze za produkt, který nemá takovou kvalitu, kterou vám slibovali. Ideální je jít přímo ke zdroji a například najít si jednoho kvalitního včelaře, který vás bude zásobovat velmi lahodným a kvalitním medem, apod.

Jaký je rozdíl mezi biopotravinou a chemicky upravovanou potravinou?

Vesměs napohled takřka žádný. Možná jsou biopotraviny na pohled méně atraktivní, než ty chemicky opracovávané, protože takto modifikované produkty jsou větší, než ty běžné, rozdíl poznáte až uvnitř. Je hloupé si říkat, že stejně všechno roste na naší zemi v jednom regionu, tak to musí být stejné. To je jako tvrdit, že když se KIA také vyrábí v ČR, tak je totožná s vozy od ŠKODovky. Chápejte, že chemicky opracovávané produkty mají v sobě těžké kovy, které se vám usazují v těle, a jednou přijde den, kdy vám tyto odpadní látky způsobí problémy. Pak se samy sebe ptejte, jaký je rozdíl mezi biostravou, a tou normální.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *