Náhradní sladidla při dietě

Náhradní sladidla

Náhradní sladidlo je potravinářská přísada, která má malý obsah energie ale větší chuťový efekt než cukr. Náhradní sladidla jsou buď přírodní nebo vyrobené synteticky, tedy umělá. Nejpoužívanější přírodní náhradní sladidla jsou sorbitol a xylitol. Mezi nejpoužívanější umělá náhradní sladidla patří sacharin, aspartam a cyklamát.

Umělá náhradní sladidla

Umělá sladidla neobsahují téměř žádné kalorie, patří tedy mezi nízkokalorická sladidla. To je hlavní důvod, proč po nich při dietě sáhnout. Navíc jsou vhodné i pro diabetiky. Nezvyšují hladinu krevního cukru. A nezpůsobují tvorbu zubního kazu. Jejich účelem je zpříjemnit chuť bez přídavku energetické hodnoty.

Na druhou stranu to jsou přece jen nepřírodní, tedy umělé látky. Jejich vliv na zdraví je diskutabilní. O jejich závadnosti se přou jak lékaři, tak odborníci na výživu. Podle některých studií navíc umělá sladidla zvyšují chuť k jídlu. Pokud sníte pokrm s umělým sladidlem, do nervové soustavy se nedostanou signály nasycenosti a vy budeme mít stále hlad. Rovněž prý umělé cukry zpomalují trávení.

Pokud tato sladidla budete používat, nikdy nepřekračujte maximální denní dávku uvedenou na obalu! A nezapomínejte na to, že v dnešní době najdete tato umělá sladidla ve spoustě potravin, především v těch, které jsou označeny jako “light”, “sugar free” apod.

Přírodní náhradní sladidla

Přírodní náhradní sladidla jsou vysokoenergetická, obvykle mají stejnou energetickou hodnotu jako sacharóza (obyčejný cukr). Oproti němu ale mají velkou výhodu, a to pozvolnější vstřebávání, jejich energie se tedy uvolňuje postupně.

Čím tedy sladit?

Jestli budete či nebudete užívat umělá náhradní sladidla, je samozřejmě pouze na vás. Pokud sladíte hodně a máte tak vekou spotřebu cukru, můžete tak alespoň část cukru nahradit umělými sladidly. Ale nezapomínejte, že se jedná o umělé a tedy ne příliš zdravé látky a že i sacharóza má svůj význam a není dobré ji ze svého jídelníčku zcela vyloučit.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *