Pozor na drastické redukční diety!

Když už někdo neví, co se svojí váhou a potřebuje zhubnout například na dovolenou u moře, pak podstoupí “zaručené“ drastické diety, které mají člověku pomoci. Bohužel, v 90% případů, takováto osoba nezhubne, pak naopak ztloustne. Ptáte se jistě proč. Je to jednoduché! Pokud někdo drží drastické diety a začne s tím z ničeho nic, pak se tělo započne bránit. Toto bránění se projevuje jako uskladňování co nejvíce tuku, aby tělo později mělo dostatečné množství energie.

Jak vidíte dle těchto faktů, drastické diety nejsou tím pravým ořechovým pro vaše tělo a pro vaše hubnutí. Dieta by měla být obecně založena na tom, abyste se postupně začali měnit ve stravování, a pomalu jste začali navazovat na jiný jídelníček. Díky tomuto postupnému režimu si tělo na novou formu stravování lehce navykne a nedochází k vedlejším účinkům, které jsem zmínil výše.

Nezapomínejte při drastických redukčních dietách jíst! Někteří lidé drží dlouhotrvající hladovky, které mají za následek nenávratné poškození organismu. Toto poškození se nejčastěji projevuje ve formě žaludečních vředů, které mohou být při prasknutí až smrtelné. Proto si na tuto formu drastických diet dejte pozor. Mezi její vedlejší účinky patří ztráta vlasů a nehtů, poškození zraku, kostí a zubní skloviny. Jistě byste ani jednu věc mít nechtěli, a proto si dejte na drastické diety pozor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *