Proč je pro tělo důležitá voda?

Voda tvoří asi 50%-60% hmotnosti lidského těla. Neustálým vylučováním vody je tělo nuceno nahrazovat ji v dostatečném množství. Člověk sice může vydržet delší dobu bez potravy, ale bez vody záhy selže celá látková výměna.

Voda přejímá v těle transport látek, je však také zdrojem a rozpouštědlem živin a důležitým regulátorem správné tělesné teploty. Množství tekutin, které tělo potřebuje při každodenní práci, závisí na mnoha faktorech. Počítá se s 35g tekutin na kilogram tělesné hmotnosti. U dospělého člověka by to bylo asi 2-2,5l vody.

Ovšem není voda jako voda! Pokud pijete pivo, pak potřebujete dvakrát tolik vody, protože pivo je močopudné a vy se díky němu odvodňujete. Nepít, protože se vám poté chce na záchod, je blbost a hrozná chyba. Díky tomu naučíte tělo zanechávat v těle vodu a to i tu, která má odplavovat z těla škodlivé látky. Díky tomu se vám ničí ledviny, ve kterých se filtruje krev od nečistot.

Někteří lidé místo vody pijí mléko. Ano, mléko dokáže zahnat žízeň, ovšem nedokáže kvalitně nahradit vodu v těle, a tak sice nepociťujete žízeň, ale vaše tělo nemá dostatek vody pro fungování. Nesprávné zásobování těla vodou se projevuje také jako vysychání pokožky, kdy pokožka se nestačí kvalitně regenerovat a vyživovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *