Posilování hubnuti.cz

Cviky na břicho - šest tipů, jak si zpevnit bříško Posilování hubnuti.cz

header image

Cviky na břicho - šest tipů, jak si zpevnit bříško

autor Andrea | cal 06.11.2012 | Rady,tipy a triky na vytvoření svalů v pohodlí domova. Posilování doma

Dobře zvládnuté cviky mnohdy pomohou vytvarovat bříško lépe, než kdejaká dieta! Mimo to, dieta nikdy nedokáže břišní partie zformovat, pouze díky ní docílíte obecně plochého břicha a zbavíte se přebytečných tuků v této oblasti. Skutečně líbivý pevný tvar ale břichu dodají jen pravidelné cviky.spevnit bricho cviky, Cviky na povisle bricho po porodu, netradiční cviky na břicho, Jak zpevnit bedra, cviky břicho po 40, jak zhubnout povisle břicho, cviky na povolené svalstvo, jak zformovat břišní sval, jak spevnit břicho a zadek, povisle bricho po detech,

Nepřetěžujte se a cvičte pravidelně!

Pokud jste již s cvičením začali, ale moc se vám nedaří a nevydržíte to příliš dlouho, jen to asi především známka vaší netrénovanosti. Nemá určitě cenu se pro začátek přetěžovat, spíš jen postupně zvyšovat dávky a zatěžovat se jen opatrně. Cvičení by však mělo probíhat pravidelně.

Střídejte cviky

Jednotlivé cviky na břicho by se měly střídat a zátěž by měla být rovnoměrná. Pokud byste cvičili vždy pouze jeden cvik, tělo by si na něj zvyklo a zátěž by postupem času nebyla pro svaly taková, takže by se logicky vytrácel i efekt cvičení.

Stačí pár minut denně

K dosažení plochého bříška vám bude stačit pár minut cvičení denně. Důležitá je ale pravidelnost a střídání cviků.

  1. Zvedačky

Zvedačky zná určitě každý z vás. Cvičí se jimi hlavně šikmé břišní svalstvo.

Cviky provádíme tak, že se položíme na záda, kolena pokrčíme a ruce založíme za hlavu. S výdechem pomalu zvedejte hlavu, pak záda, a to až po lopatky. Není třeba se přetěžovat a pro začátek se stačí pokusit zvednout jen tak, kam vám to půjde.

Do původní polohy se vraťte zase s výdechem. Na začátek stačí tento cvik cca desetkrát zopakovat a pak se zkusit zvedat šikmo, vždy po pěti až deseti cvicích směrem k jednomu koleni.

  1. Šlapání na kole

Tento cvik se provádí z lehu na zádech. Paže jsou nataženy podél těla a nohy zvednuté do vzduchu. Stačí jimi šlapat podobně jako při jízdě na kole. V oblasti beder by se záda neměla zvedat z podložky. Můžete zkoušet zvyšovat rychlost šlapání nebo vytočit kolena na pravou a posléze na levou stranu. Budete tak cvičit šikmé břišní svaly a zároveň provádět jednoduchou masáž zad.

  1. Kolíbka

Při cviku se položte na záda, paže položte podélně vedle těla a dlaně zasuňte pod zadek. Nohy pokrčte v kolenou a paty se zkuste dotknout zadečku. S výdechem se pokuste hlavou dotknout kolen a břicho mít přitom stažené. S nádechem se vraťte zase do původní polohy a cvik opakujte desetkrát.

  1. Kmitavé přitahování

Cvik začínáme lehem na záda. Ruce předpažte směrem nahoru a nohy natáhněte. Pomalu se začněte vytahovat směrem nahoru ve směru rukou, ale max. po lopatky. Bederní páteř by měla být stále pevně položená, čímž budete zabírat opravdu jen břišními svaly a ne zády. Poté se vraťte do výchozí polohy a cvik můžete zopakovat desetkrát.

  1. Pomalá svíčka

Cvik začínáme položením se na záda a natažením rukou i nohou. Nohy pomalu zvedejte nahoru při zatnutí svalů ve spodní části břicha. Dbejte na to, aby se nohy od sebe neoddělily a aby se kotníky stále dotýkaly. Není dobré zkoušet tento cvik urychlit. Čím pomaleji se zvedáte, tím více se trénují svaly. Nohy zdvihněte až do pravého úhlu.

Pokud to zvládnete, můžete zkusit i zvednout zadeček od podložky a vytáhnout ho nahoru. Neurychlujte cvik, naopak se snažte vytahovat zadek pomalu nahoru bez pomoci rukou.

Poté zadeček zase položte na podložku, ale držte je stále vztyčené. Cvik zkuste zopakovat patnáctkrát.

  1. Rotace nohou

Lehněte si na záda a rozpažte ruce, ramena položte na podložku. Nohy zvedněte do pravého úhlu a přitiskněte kotníky k sobě a držte je tak po celý cvik. Poté nohy pomalu pokládejte na jednu a pak zase na druhou stranu. Ramena by měla být stále přitisknuta k podložce, pohybují se pouze bedra a pánev. Vůbec nevadí, že nohy nedokážete dát až na podložku! Úplně stačí dostat je do úhlu 45°, kdy je břišní svalstvo naplno zatíženo.

Tento cvik můžete zkusit zopakovat 15-20x. Může se cvičit svižným tempem, ale nikoli švihem.


Kometáře


Zatím tu nejsou žádné (schválené) komentáře.
Nové kometáře nejsou povolené.

Související články

co posilovat nejdříve denně posilovat lze zhubnout posilovanim? jak se zbavit povisleho bricha po porodu nejrichlejší hubnutí břicha motivační obrázky ke cvičení písničky o posilovně Hubnu co s kuzi jak zpevnit třísla 10 minut ranní cvičení